Кметът на район „Тракия“ присъства на откриването на нов STEM център в СУ „Св. Седмочисленици“

01.06.2026

Кметът на район „Тракия“ присъства на откриването на нов STEM център в СУ „Св. Седмочисленици“

По покана на директора на СУ „Св. Седмочисленици“ г-жа Денка Генчева кметът на район „Тракия“ Георги Гатев, заедно с представители на районната администрация, присъства на официалното откриване на новия STEM център в училището.

Пред ученици, учители и гости беше представен проектът „Мисия: Училищна градина“, който обединява знания и умения от областите на математиката, природните науки, географията, информационните технологии и английския език. Инициативата създава модерна образователна среда, насърчаваща практическото обучение, екипната работа и иновативното мислене.

Учениците участват в различни тематични екипи и чрез съвместна работа развиват креативност, дигитални компетентности и отговорно отношение към околната среда.