01.06.2026
По покана на директора на СУ „Св. Седмочисленици“ г-жа Денка Генчева кметът на район „Тракия“ Георги Гатев, заедно с представители на районната администрация, присъства на официалното откриване на новия STEM център в училището.
Пред ученици, учители и гости беше представен проектът „Мисия: Училищна градина“, който обединява знания и умения от областите на математиката, природните науки, географията, информационните технологии и английския език. Инициативата създава модерна образователна среда, насърчаваща практическото обучение, екипната работа и иновативното мислене.
Учениците участват в различни тематични екипи и чрез съвместна работа развиват креативност, дигитални компетентности и отговорно отношение към околната среда.


