Даден бе старт на енергийното обновяване на ДКЦ V „Св. Архиепископ Лука“ в район „Тракия“

01.06.2026

Даден бе старт на енергийното обновяване на ДКЦ V „Св. Архиепископ Лука“ в район „Тракия“

Официален старт на дейностите по енергийното обновяване на ДКЦ V „Св. Архиепископ Лука“ бе даден днес в район „Тракия“. Проектът е сред значимите инвестиции в здравната инфраструктура на района и има за цел да подобри условията за пациентите и медицинските специалисти.

Предвидено е цялостно енергийно обновяване на сградата, изграждане на фотоволтаична система за собствени нужди, както и благоустрояване и озеленяване на прилежащите пространства. След реализирането на проекта лечебното заведение ще разполага с по-добра, по-комфортна и по-енергийно ефективна среда.

Инвестицията е част от мащабния проект „Пловдив – по-чист, зелен и социално отговорен град“, насочен към модернизацията на здравната и социалната инфраструктура в града. За обновяването на ДКЦ V са предвидени над 1,3 млн. евро.

Реализирането на проекта е още една важна стъпка към устойчивото развитие на район „Тракия“, с акцент върху подобряването на градската среда, разширяването на зелените пространства и прилагането на съвременни енергийно ефективни решения в полза на гражданите.